آشنایی با رادیولوژی پویا پرتو

آشنایی با رادیولوژی پویا پرتو
خرداد 14ام, 1392 | اخبار | بدون دیدگاه

آشنایی با رادیولوژی پویا پرتو

رادیولوژی یک بخش بسیار کاربردی در دامپزشکی است چرا که خود بیمار نمی تواند دامپزشک را از مشکلش آگاه کند از این رو دامپزشک به یک تصویر از فضای داخلی بدن بیمار نیاز دارد تا بتواند از مشکل بیمار آگاه شود و آنرا حل نماید. بخش رادیولوژی جز بخش هایی است که این تصویر سازی را به ما ارائه می دهد.

در رادیولوژی تکنیک متخصصان برای تشخیص، بر اساس سایه هایی است که ناشی از تابش اشعه به آن قسمت بدن می باشد در نتیجه هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، عکس با وضوح بهتری به ما می دهد و دامپزشک تشخیص سریع تر و درست تری به ما می دهد. همچنین هر چه جثه حیوان بزرگتر باشد به دستگاه با توان بیشتری نیاز است و دستگاه رادیولوژی پویا پرتو تنها دستگاهی در ایران است که از بزرگترین حیوانات خانگی موجود در کشور قابلیت عکس برداری دارد.

در روند ظاهر کردن عکس هم پویا پرتو از یک سیستم کاملا دیجیتال بهره می برد که تمامی عکس های گرفته شده از بیماران هم در آرشیو بیمارستان و هم در پرونده حیوان ثبت می گردد تا دامپزشکان بتوانند در هر زمانی به آن مراجعه کنند و از عوارض قبلی بیمار مطلع شوند و حتی با عکس جدید نیز مقایسه کنند.

پوبا پرتو از دستگاه CR نیز استفاده می کند تا بتواند عکس ها را بصورت دیجیتال ذخیره کند و علاوه بر آن عکس رادیولوژی را بر روی CD ذخیره می کند تا صاحب حیوان بتواند بر روی هر دستگاه دیجیتالی عکس حیوان خود را با بهترین کیفیت ببیند و حتی دامپزشکان دیگر نیز از آن بهره ببرند.