خدمات ما

خدمات ما
خرداد 13ام, 1394 | اخبار | بدون دیدگاه

خدمات ما

– درمانگاه تخصصی تصویربرداری تشخیصی دامپزشکی  پویا پرتو اولین و تنها مرکز تخصصی جهت ارائه ی خدماتی از قبیل رادیولوژی ساده و کنتراست شامل میلوگرافی، IVP، گاستروگرافی، سیستوگرافی و آنژیوگرافی، سونوگرافی، التراسونوگرافی داپلر پالسی و رنگی، اکوکاردیوگرافی، اندوسکوپی و نمونه برداری با گاید سونوگرافی دامپزشکی در جنوب کشور می باشد.
– دکتر ابوذر دهقان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی دامپزشکی، عضو هیات علمی دانشگاه با 20 سال سابقه کار ، مدیریت مرکز را به همراه کادری مجرب و حرفه ای بعهده دارند.
– استفاده از تجهیزات روز دنیا در زمینه تصویربرداری تشخیصی و ارائه گزارش های علمی و معتبر مکتوب از دیگر نقاط قوت این مجموعه می باشد.

رادیولوژی چیست؟ چه کمکی به حیوان خانگی ما می کند؟
رادیولوژی اشعه X به بخشی از بدن تابانده می شود و استخوان ها و بافت نرم در عکس رادیوگرافی مشخص می شوند. در این روش علاوه بر تشخیص بیماری های مختلف (از جمله بیماری های قلبی و برخی سرطان ها) به تسریع تشخیص و افزایش دقت در برخورد با بیماری کمک شایانی می کند. همچنین از هزینه های اضافی جلوگیری می کند.

سونوگرافی و برخی استفاده آن در دامپزشکی:
با استفاده از امواج صوتی، تصاویری از بافت های نرم بدن بدست می آید. این روش در بررسی سلامت و تعیین جنسیت جنین در انواع پرندگان، ماهی ها و سایز گونه های حیوانی نیز کاربرد دارد.

اکوکاردیوگرافی:

  • تستی است که در آن با استفاده از امواج صوتی، تصاویر متحرکی از قلب تهیه می شود
  • برای انجام اکو قلبی، نیاز به بستری وجود دارد
  • این روش به منظور تشخیص مشکلات قلبی یا چگونگی عملکرد قلب انجام می گیرد.

انجام اکوکاردیوگرافی در شرایط زیر ضروری است:

  1. صداهای غیر ضروری قلب
  2. عدم تحمل فعالیت های ورزشی
  3. مشکلات تنفسی
  4. کهولت سن